Алкоголізм - це хвороба

Алкоголь ... Практично всі ми вживаємо алкоголь, хтось дуже рідко, виключно на Новий рік або день народження, а хтось і частіше. І рідко хто з нас замислюється про токсичну дію алкоголю на наш організм, а також про наслідки його вживання.

Алкоголь - сильне психотропну речовину, що впливає на психіку і поведінку людини. У малих дозах алкоголь викликає збудження, що виявляється в підвищенні настрою, відчутті радості, бажанні веселитися, однак у великих дозах він призводить до сильного пригнічення головного мозку.

Згідно зі статистикою більшість людей померлих від зовнішніх причин, травм і отруєнь, в момент смерті перебували в стані алкогольного сп'яніння.

Як алкоголь впливає на організм людини?

Постійне вживання алкоголю призводить до тяжкого захворювання - алкоголізму або алкогольної залежності, в основі якого лежить хронічне отруєння організму алкоголем. Це хронічне отруєння поступово формує психічну і фізичну залежність від спиртного і викликає патологію внутрішніх органів, порушення обміну речовин, центральної і периферичної нервової системи, психічну і особистісну деградацію.

Як діє алкоголь на внутрішні органи?

Алкоголь руйнує печінку (основною функцією печінки є знешкодження всіх речовин, які всмоктуються в шлунку і кишечнику): в результаті постійного токсичного впливу алкоголю виникає запалення печінки - алкогольний гепатит, потім відбувається відмирання великої кількості печінкових клітин і розвивається цироз печінки. Цироз печінки є однією з частих причин загибелі хворих на алкоголізм.

Алкоголь ушкоджує підшлункову залозу , викликаючи гострий, а також хронічний панкреатит. Пацієнтів з гострим панкреатитом госпіталізують в терміновому порядку, так як нерідко потрібне оперативне втручання, щоб зберегти життя хворому.

Алкоголь вражає серце , викликає аритмії, артеріальну гіпертензію, порушує обмін речовин в клітинах серцевого м'яза, при цьому частина клітин гине і розвивається міокардіодистрофія (зменшення маси серця).

Алкоголь знижує імунітет (здатність організму захищатися від інфекцій), тому що п'ють люди часто хворіють на запалення легень, гнійними, інфекційними хворобами.

Алкоголь викликає зміни шкірних покривів . Всім відомі «червоні носи алкоголіків».

Алкоголь руйнує периферичну нервову систему . Це проявляється характерною «ходою алкоголіків», при якій відзначається невпевнена повільна хода, похитування, тремтіння пальців рук.

Алкоголь призводить до імпотенції , до пошкодження статевих клітин, в результаті народжуються діти з різними вадами у фізичному та розумовому розвитку, з різними внутрішніми та зовнішніми каліцтвами.

Які перші ознаки початку алкоголізму?

  • Часто виникає бажання випити і сп'яніти.
  • Звичка знімати напругу при виникненні будь-яких проблем за допомогою спиртних напоїв.
  • Зміна поведінки при вживанні алкоголю: людина стає агресивним, скандальним, злим.
  • Виникнення проблем на роботі і вдома через вживання алкоголю.
  • Прийом спиртних напоїв незалежно від часу доби - вранці, на роботі, за кермом автомобіля і т.д.

Як розвивається алкоголізм?

Розрізняють три стадії алкоголізму.

Перша - стадія психічної залежності.

У цій стадії для людини стає звичним вживати алкоголь з метою забути про неприємності і негаразди, полегшити контакт з оточуючими, розслабитися. Людина постійно шукає привід, відповідну компанію, щоб випити. Втрачається контроль за кількістю випитого спиртного: почавши випивати, людина не може зупинитися і досягає стану сильного сп'яніння. Крім того, в цій стадії у людини знижується поріг чутливості до алкоголю, тобто, щоб досягти бажаного рівня сп'яніння йому потрібно доза в 2-3 рази більше, ніж раніше. Зникає блювотний рефлекс, який є захисним механізмом організму при отруєнні алкоголем. Напиваючись людина перестає себе контролювати, часто робить безрозсудні вчинки, пізніше не може згадати, що з ним відбувалося напередодні. Після зловживання алкоголем погіршується сон,

Друга - стадія фізичної залежності.

Регулярне зловживання алкоголем призводить до зміни біохімічних процесів організму, в результаті регулярне надходження алкоголю в організм стає необхідним для його нормального функціонування. На цій стадії з'являються і закріплюються ознаки алкогольного похмільного стану. Людина, перебуваючи в стані похмілля, відчуває безліч неприємних відчуттів - головний біль, нудоту, пітливість, серцебиття, тривога, тремтіння пальців рук. Для того щоб полегшити стан людей знову вживає алкоголь - похмелятись.

З моменту появи похмільного стану людина невиліковно хворий. Єдиним заходом, за допомогою якого можна зупинити хворобу, є повна відмова від вживання алкоголю в будь-якому його вигляді.

Так може повторюватися кілька днів - 3 дні і більше. Виникають запої. При відсутності надходження алкоголю в організм у людини виникають психічні розлади, головний біль, спрага, втрата апетиту, м'язове тремтіння, дратівливість, агресія.

Третя - стадія деградації особистості.

Людина стає байдужим до рідних і близьких, нехтує самими елементарними правилами моралі і етики, байдуже ставиться до своєї поведінки. У нього погіршується пам'ять, знижується інтелект. На цій стадії люди починають пити «що попало», аби рідина містила спирт. Пияцтво носить постійний (щоденний) характер або виражається в запої, які припиняються в зв'язку з різким погіршенням фізичного стану і часто потребують медичної допомоги, без якої людина може померти. На цій стадії зміни, що відбулися у внутрішніх органах, незворотні. Алкоголь повністю зруйнував їх нормальні функції.

Як не стати алкоголіком?

Якщо у Вас немає ознак алкоголізму, але Ви вживаєте спиртні напої часто і багато - прийміть рішення скоротити кількість спиртного і приводів для випивки. Чи не випускайте ситуацію з-під контролю, якщо Вам дороги Ваші сім'я, робота, Ваше здоров'я.

  • Уникайте компаній, в яких прийнято вживати велику кількість спиртного.
  • Контролюйте кількість випитого алкоголю.
  • Не соромтеся відмовлятися, якщо Вам пропонують випити.
  • Навчіться розслаблятися іншими (безалкогольними) способами: займіться спортом, творчістю, туризмом або іншим приємною справою.

Якщо у Вас або у близької Вам людини є ознаки алкоголізму - терміново зверніться до лікаря!

Без допомоги лікаря дуже важко впоратися з хворобою. Пам'ятайте: щоб впоратися з цією важкою хворобою, необхідні сучасні способи лікування і активне бажання самого хворого позбутися від недуги!

Куди звернутися за допомогою?

Для допомоги хворим на алкоголізм, а також іншими різновидами наркоманії в нашій країні існують спеціалізовані установи - наркологічні диспансери. Кожен диспансер обслуговує певну територію. Туди можуть звернутися самостійно або за направленням інших фахівців люди, які проживають на даній території. Їм і їх родичам забезпечать:

  • консультативну допомогу
  • обстеження
  • лікування

Працюючі в диспансерах лікарі проводять обстеження хворих, лікарське лікування і психотерапію, виводять пацієнтів зі стану похмілля. Широко використовуються фізіотерапевтичні процедури.

Міфи про алкоголь

Міф 1. Алкоголь зігріває

Типовий приклад оманливого дії алкоголю. Люди впевнені в тому, що спирт має зігріваючий властивістю. І, тому, немає нічого кращого для замерзлої людини, ніж ковток міцного напою. Не дарма ж алкогольні напої називають міцними. Однак в цьому твердженні міститься лише дещиця істини. Зігрівають організм лише перші 50 г горілки або коньяку. Розширюючи судини, вони нормалізують кровопостачання внутрішніх органів. Подальше прийняття алкоголю посилює кровообіг в шкірі, викликаючи приємне відчуття тепла. Однак в цьому випадку посилюється і тепловіддача організму і людина замерзає.

Міф 2. Алкоголь збуджує апетит

Багато хто любить випити під час їжі «для апетиту», але мало хто знає, що лише міцні спиртні напої в малих дозах (20-25 г горілки) викликають легке відчуття голоду, активуючи центр насичення. При цьому апетит прокидається не миттєво, а лише через 15-20 хвилин після прийняття алкоголю. При впливі алкоголю на голодний шлунок відбувається подразнення слизової, посилюється вироблення соляної кислоти, розвивається гастрит, виразка, панкреатит.

Міф 3. Алкоголь знімає стрес

Знімати стрес або втому за допомогою алкоголю увійшло у багатьох в звичку. Але зняти напругу і розслабитися допоможуть лише малі дози. Зазвичай вираз "зняти стрес" є синонімом слову "напитися", і в результаті, вихід з похмілля виявляється важче самого стресу.

Міф 4. Алкоголь підвищує працездатність

Широко поширена думка про те, що під впливом алкоголю працюється легше. Легка ступінь сп'яніння дійсно активізує розумові процеси, але відчуття це помилково. Досліди австралійських вчених доводять, що при легкому сп'янінні швидкість розумових і рухових процесів дійсно може зростати. Але при цьому часто знижується концентрація уваги, виникає неадекватна реакція і погіршується якість умовиводів, пригнічуються творчі здібності.

Міф 5. Алкоголь знижує тиск

Алкогольні напої в невеликих дозах послаблюють тонус судинної стінки, тому багато гіпертоніки впевнені в тому, що алкоголь знижує артеріальний тиск. Але з прийомом алкоголю збільшується і частота серцебиття, а від обсягу крові, що "виштовхується" у кров'яне русло, безпосередньо залежить артеріальний тиск. Зі збільшенням обсягу крові підвищується тиск, тому несправедливо вважати алкоголь засобом від гіпертонії.

Міф 6. Якісний алкоголь нешкідливий

Правильно віддавати перевагу дорогим відомим маркам, але в помірних кількостях. Зловживання навіть якісним алкоголем негативно позначається на здоров'ї. Продукт розпаду етилового спирту (неодмінний компонент алкогольних напоїв) - оцтовий альдегід, тому всі спиртні напої надають на організм токсичну дію.

Міф 7. Алкоголь допомагає лікувати застуду

Багато хто намагається лікувати застуду, приймаючи горілку з лимоном, з медом, з перцем і т.д., при цьому люди впевнені, що це позбавляє від нежиті, знижує температуру, зменшує біль в горлі. Однак традиційна медицина не визнає таких методів лікування, так як алкоголь знижує імунітет і ускладнює перебіг хвороби.

Міф 8. Пиво не алкоголь

Широко поширена помилка - вважати пиво неалкогольний напоєм, не завдає ніякої шкоди здоров'ю. Але слабоалкогольний не означає безалкогольний. Надмірне вживання пива викликає звикання, як і будь-який алкогольний напій. Недарма останнім часом медики заговорили про таке поширене явище, як пивний алкоголізм.

Міф 9. Алкоголь покращує сон

Часте оману, дійсно невелика доза алкоголю викликає сонливість, але часте вживання алкоголю викликає залежність. У тих, хто п'є людей відзначається болісне безсоння, нерідко закінчується білою гарячкою. Не дарма кажуть «сон алкоголіка тривожний і лаконічним».

Міф 10. Алкоголь підвищує потенцію

Насправді діє непередбачувано. В одних випадках призводить до повного фіаско - відсутності ерекції, в інших - утруднює сім'явиверження, приводячи до застою крові і запальних захворювань статевих органів. У часто п'ють дуже швидко розвивається імпотенція.

Івано-Франківськ © ФРАНКО-ДЕТОКС +38(098)255-90-96

Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати